2018 szeptember 15

A múltheti túra ismertetés keretén, ismertettük, hogy a hétvégén, 15-én – szombaton a honismereti túránk keretén Csernátonban  kirándulunk.
Túravezető Szotyory Lehel
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámon.

Szeptember 8. Mária napja.
Szeptember 8-án,  a Mária nevű tagjainkat és  ismerőseinket köszöntöttük.
Máskülönben egy nevezetes nap volt, abból kifolyólag, hogy a hajdani Áprily Lajos Főgimnázium volt diákjai, ezen a napon szervezték az  55 éves  érettségi találkozójukat. A találkozón ott voltak a BTE egyes tagjai és volt tagjai.   Az osztályfőnöki órát az iskola dísztermében tartották meg. Az osztályfőnöki órát a még életben levő két tanárukkal, Reiff Piroska, 87 éves  és Mészáros József 88 éves tanárokkal tartották meg. Az évek során a tanárok mind elhunytak, de a diákok közül is sokaknak már csak a nevükre emlékeztek. Úgy az elhunyt tanárok és elhunyt  diákok emlékét egy perc néma csenddel emlékeztek meg.
A diákok nagy szeretettel köszöntötték a még éleben levő két utolsó tanárukat, Reiff Piroskát és Mészáros Józsefet.
A diákok egy jól  sikerült érettségi találkozót szerveztek,  35-tőn vettek részt.
Fotó galériában Reiff Piroska és Mészáros József diákjait láthatjuk: