2021 július 16 – 18

 
 
A múlthéten  a nagy meleg miatt a Dâmbovița túrát nem szerveztük meg. 
Erre a túrára valószínű, hogy a hétvégén kerül sor, pénteken, vagy vasárnap.
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámon.
A múltkori túrával kapcsolatban. Báj-hegység, Sorica gerinc, Urechea csúcs 1715 m. Cazacu csúcs 1753 m. 
A 780 m. magas Azugából indultunk és a gondolával tettük meg az 1000 m. emelkedést. Viteldíj 25 lej. Kellemes, hűvös időben érkeztünk fel az Urechea csúcs alá. A kék háromszög, piros sáv és kereszt jelzésen kirándultunk. A legközelebbi csúcson a hegyek   fantasztikus kör panorámában gyönyörködtönk. A legszebb látvány a Bucsecs-hegység, reggel felhők koronázták, de hamarosan feloszlott.
A Caraiman és a Coștila csúcsok közötti völgyben titkos barlang rejtőzik. Tulajdonképpen, nem a barlang titkos, hanem a bejárata. Erről a barlangról könyv jelent meg és az interneten is megtalálható. Érdemes felkeresni. A völgy alatt, egy érdekes barlangszerűséget lehet megfigyelni.
Fotó galéria: