2017 december 17

A múltheti előrejelzés szerint, a december 6. túrát szervezett meg.
December 17. vasárnap, Lázár napján a Hosszú-gerincre kirándulunk. Azért szeressük ezt a szép gerincet, amely tényleg hosszú, viszont mi csak az első tisztásig megyünk fel, ahonnét szép kilátás van a  Bucsecs és a Királykő felé. A túra kiinduló helysége a Salamonkő. 
Túravezető: Piszár Károly. 
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámon.     
 
 
 
                                        A múltheti túrával kapcsolatban. 
Mikulás napján, szerdán a Mikulás sok ajándékot nem hozott, viszont azzal lepett meg, hogy  megrázta a szakállát, gyenge szakáll rázás volt, csak gyengén havazott délig, az idő viszont borús-felhős maradt. A Csiporka egyik kalibáját “béreltük ki” ahova ki volt írva, hogy bárki igényben veheti, azzal a feltétellel, hogy nem rongálnak és nem  hagynak szemetet. A román zászlókkal díszített kaliba, jó menedéket nyújtott nekünk a havazás miatt. A mesterien kiépített, fedett tűzhelyen civilizáltan süthettünk.  A tűzet figyelve, egy érdekes jelenségre lettünk figyelmes, a tűzben egy tüzes harcsára, meg egy szellemképre lettünk figyelmesek. A harcsával kapcsolatban sok legenda van. Ilyen legendát ismerünk a Függőkőnél, Alsórákos szorosában, a Setét-patak szorosában.     Stb. Ez a harcsa, most a mi tüzünkbe jelent meg, legenda nélkül. Miután kiadta a lelkét, s jól leégett, jó szenet biztosított a flekken sütéshez.
A természet, borús, felhős időben sem veszíti el szépségeit.