2019 június 6 – 8 – 9

Elöljáróban, ha június elseje, akkor a gyerekek napja van.  
A ez alkalommal a gyerekeket üdvözöljük. Az unokákat, déd-unokákat is. 
A fotó galériában egy brassói magyar óvoda gyerekeit láthassuk. Ezek a gyerekek már elvégezték az előkészítő osztályt, az évzáróra készülődnek. 
 
Mivel esős időjárás van, nem tudjuk, hogy milyen idő lesz a hétvégén, ezért a túra irányát pénteken határozzuk el.
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámon.
A múltkori túrával kapcsolatban, a gyerekekre emlékezve a Létrás-szakadékban.
Mivel esős időjárás van egy közeli, kedvelt kiránduló utat választottunk a Sipoly-völgyében, a vízesést. Szombaton kellet volna menjünk, de mivel egész éjjel esett az eső, arra számítottunk, hogy minden vizes, ezért a túrát vasárnapra halasztottuk. Ködös – borús időben indultunk el, rövidesen szép napsütéses időben volt részünk, de délután azért megvert az eső. A flekkent az esernyők alatt fogyasztottuk el. A rosszra  forduló időjárás ellenére nagyon sok kirándulóval találkoztunk, főleg sok gyerekes családokkal.