2019 szeptember 28

A közbejött esemény miatt a Csernátonban szervezett túra elmaradt.
Mivel szerdára esős időjárást jósolnak, ezért a Sinájában tervezett túrát egy pár nappal elhalasszuk szombatra, vagy vasárnapra.
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámin. 
Dobromir-tető. 1085 m.
Egy pár hete a Dobromir-tetőn túráztunk. Többször is jártunk már ott és valószínű, hogy a jövőhéten szintén kimászunk a meredek hegyoldalon a tető egyik szép tisztására. Érdekesség itt az, hogy sok kristálytiszta forrás fakad a hegygerinc oldalából. A Dobromir-tető egy hosszú gerincnek a része.   Ez a hegygerinc Tatrangnál  kezdődik és levezet Babarunkára.  Főbb részei: Esztere — Szakadát — Dobromir — Dungú — Teszla — Babarunka. (Lehet a térképen követni).
Az egyik tisztáson három forrás folyik össze. A középső a legnagyobb forrás. Ez a kristálytiszta forrás be-van fogva és 14 km. hosszú csövön keresztül le-van vezetve Zajzonba a töltődébe. A helység tiltott terület, belépni tilos, ha túl megközelíted, akkor mindjárt megszólal egy sziréna. Zajzonban nagy kapacitású víztöltő működik. Az élelmiszer üzletekben megtalálható a palackozott jó minőségű zajzoni víz. 
Még azt megjegyezzük, hogy a tisztásokon keresztül, ahol erdőkitermelő jelzés van, szép ösvény vezet a Dungú felé.
Fotó galéria: