2020 november 4. Károly napja

 

November 1. Mindenszentek és halottak napja. 
Elhunyt szeretteinkre, volt barátainkra, valamint a hajdani BTE alapító elnökére, Halász Gyulára és az egyesület turista titkálára, Székely Gézára, virággal és gyertyagyújtással     emlékezünk.        
 
A 24-ére tervezett túrát a rossz időjárás miatt nem szerveztük meg. 
A járványra vonatkozó szabályzatokat betartva, kötelező maszk viselés a túrákon.   Mindenkinél legyen fertőtlenítő folyadék, amit többször is ajánlatos használni. 
November 4. szerdán egy kisebb túrát szervezünk Barcarozsnyó közelében, az időjárás függvényében. 
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámon. 
 
 
Legutóbbi túrán, barangolás szászföldön címmel,  egy szász erődtemplomot látogatunk meg Keresztényfalván. fotó galériában szász erődtemplomokat láthattunk.
De nemcsak a szász templomokra figyeltünk, a szép kivitelezésű, gondozott román – ortodox templomokat  is megcsodáltuk. Az ortodox templomok általában nem erődtemplomok, nagy részük két tornyúak, de van köztük egytornyú tipus is. Brassóban mindkét típus megtalálható. Erdélyben sok ortodox templom van, de a legtöbbet Brassóban   láthatunk.
Fotó galéria: Ortodox templomok Brassóban és környékén.