Daily Archives: August 9, 2016

Megemlékezés

Augusztus 4-én, csütörtökön TAUS VIOREL az 1991-ben alakult EKE- ben volt túratársunk,   hosszú szenvedés után,  visszaadta lelkét teremtőjének.

Nyugalma legyen csendes, emléke áldott, amit örökre szívünkbe zártunk.
   Őszinte részvételét fejezi ki a Brassói Turista Egyesület közössége feleségének, Jolánkának, két fiának, valamint a gyászoló rokonságnak.

TAUS VIOREL egy hétig a Nagykőhavason, a turista házban segédkezett. Hazajötte után a feleségével, Jolánkával egy séta túrára mentek a Salamonkőre, ahol bekövetkezett a tragédia. Volt turistatársakkal találkoztak. VIOREL fel akart menni a 15 percre levő gerincre, de senki se akart vele menni, így egyedül indult el. Egy bizonyos idő elteltével Jolánkának rossz érzése támadt, az mondta felmegy a gerincre, hátha történt valami, amiért nem jön. Egyedül indult el, mivel a turista társak akikkel találkozott, Gál Takó Lajos és Foris Sándor nem akarták elkísérni. Még jobban megijedt, amikor egy mentő szirénáját meghallotta.
     VIOREL a gerinc ellenkező oldalán lezuhant.  Egy fiatal talált rá, aki fát ment szedni, ő hívta a mentőt.
    A zuhanást túlélte, három hétig szenvedett a kórházban. A bordái törtek össze, láb törése nem volt. állapota jóra fordult. Csütörtökön, 4-én, az orvos az monda, hogy szombaton haza engedi. Ugyan az nap következett be a tragédia, egy erős krízis érte útól, amit a szervezete nem tudott legyőzni.
    TAUS VIOREL nagy természetjáró volt. A magas hegyeket szerette, ha lehetett mindig a hegekben volt. A fő útjai a Királykőre, a Bucsecsre, a Fogarasi havasokra  stb. vezetett.
    Jó indulatú, tisztesség megadó szerény ember volt. Elhunytával egy igazi természet szerető, természet járót vesztett el a brassói turista egyesületek.
    A hétvégére tervezett túra elmaradt.