2019 április 26, május 1.

A múltheti túra jelentésünkben beszámoltunk arról, hogy legközelebb április 26-án, pénteken szervezünk túrát, a húsvéti túrát, amely keretén, ha az időjárás is kedvez a Székely tisztásra és a Három fenyőhöz   kirándulunk.  A húsvéti locsolást is fojtathassuk. 
A május elsejére a túrát pénteken határozzuk el.
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámon. 
 
 
A múltheti túrával kapcsolatban, az Ördög-szikla térségében.
Most is borús időben volt részünk. Szemerkélő esőben értünk ki az Ördög-szikla alá.
Turistáink az esős idő ellenére senki se hiányzott a flekkenezésről. Az Ördög-szikla alatti tisztás egy nagyon szép hely. Itt útelágazás van, de szintén itt ömlik az Ördög-patak és a Pojána felől csörgedező kis csermely patak a Köszörű-patakban. A brassóiak kedvelt kiránduló helye, mivel itt tetővel ellátott padok és kibetonozott tűzhely várja a turistákat. Figyelemre méltó a beömlő Köszörű-patak lépcsőszerű zuhatagjai, és az Ördög-patak egymást érő  sorozatos kis vízesései. Akár Szökő-pataknak is lehetne nevezni a keskeny szorosan, meredek hegyoldalon lefolyó patakot. Az eső miatt a fényképezés elmaradt.