2019 szeptember 21

 

A legközelebbi túrát szombaton szervezzük, 21-én.  Két túra javaslatunk van, a Bányabérc-völgy, vagy szintén Szinájába megyünk, mert még mindig úgy a városban, mint a környékén van látnivaló.
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámon. 
 
A múltheti túrákkal kapcsolatba. Dobromir-tető, – Bucsecs-hegység, Furnica csúcs 2103 m. – Virfu cu Dor 2030 m. 
A Bucsecs-hegység.  A kitűzött célpont a hegység két csúcsa.
Elég korán reggel értünk Szinájában, jó hideg volt, de szerencsére nem fagytunk meg. A városból két felvonó működik, a régi kabinos felvonó és a nem rég kiépített gondola. Mivel a gondola induló állomást csak autóbusszal lehet elérni, a helybeliek azt javasolták, hogy menjünk inkább a felvonóval, mert az mindössze 10 percre van és olcsóbb, fel és le mindössze  50 lej. Azért mentünk szerdán, hogy a hétvégi zsúfoltságot elkerüljük. Szeles, de napsütéses időben értünk fel a Furnica csúcsára. Csodás kilátás, mindenfelé, hegyek, völgyek a mélyben Szinája apró házai, de a  tekintetünk  a Virfu cu Dor csúcsát kémlelte. Ilyen messziről is jól lehetett látni a kőgombákat. Mivel egy kissé fújt a szél, érdekes felhő alakzatok jöttek létre. Volt mit bámuljunk. Miután leereszkedtünk a völgybe, mindjárt kimásztunk a Virfu cu Dor csúcsára. A csúcs alatt az egyik legszebb kőgombát találtukFigyelmesen tanulmányoztuk a gombát, hogy tényleg két részből áll? Jól lehet látni, hogy a gomba kalapja neki van támaszkodva a gomba törzsére. Hihetetlen, hogy került az a több tonnás kőlap, pontosan a törzs közepére?  Tulajdonképpen itt csak egy igazi kőgomba van. Jobbról és bal felől érdekes kő alakzatok vannak. Érdekes a kilátás a Furnica csúcsa felé. A kör panoráma gyönyörű. Megjegyezzük azt, hogy innét indul egy zöld pont jelzés a Vanturisului vízesés felé. A vízesést meredek ereszkedőn lehet elérni. A vízeséshez két könnyebb út is vezet. A két csúcs közötti völgyön lefelé menet a piros sáv és a sárga kereszt jelzésen a tavakat érintve, egy másik nem jelzett úton lehet visszajönni. 2,5 – 3,5 óra.
Fotó galéria: