2020 július 4

Július 4-én, szombaton a Bucsecs-hegységben kirándulunk, rododendron túra. Természetesen ha az időjárás megfelelően alakul. Szinájából indulunk.
További részletek és bejelentkezés az ismert telefonszámon. 
 
 
A múlt heti túrával kapcsolatban. Botorog-csorgó – Magura – Alsómoécs. 
Botorog-csorgónál, olyan meglepetésünk volt amit még soha nem tapasztaltunk. Hogy mi volt a meglepetés? az, hogy az autók a bányától a Zernest-szorosig százával sorakoztak. Ekkora autó tömeget itt sosem láttunk. A kirándulók majdnem mind a Curmatura felé mentek. A Magura felé nem ment senki, minket kivéve, egy pár auto igyekezett fel a meredek szerpentineken.
Kb. 4 kilométert tettünk meg a Maguráig. A gyönyörű kilátás-hoz hozzájárult a szép napsütéses idő. A Csokoládé fogadó teraszon, ahonnan mindenfelé szép kilátás, pihentünk meg. Délután elindultunk  a     6 km.-re levő Alsómoécs felé. Szép kilátás a Bucsecs-hegység felé. Felfelé jövet a Királykő felé volt kilátás. A szekérutat elhagyva egy meredek lejtőn ereszkedtünk le a völgybe.
Botorog-csorgó-tól piros-sáv jelzésen a gerincen Törcsvárra juthatunk el. 
Fotó galéria: