2021 május 15 

 

Május 10-én a madarak és  fák nemzetközi napjáról emlékeztünk meg.
Nem véletlen az, hogy a madarak és fák napját ugyanazon a napon emlékeznek meg róla. A madarak főleg a fákon fészkelnek, de van kivétel is. Például a gólya a kéményeken rak fészket. A füstifecske a falvakban, házak eresze alatt szeret  fészkelni, persze a vízi madarak a nádasokban fészkelnek.
Ne bántsátok, etessétek és védjétek az ég madarait ! 
1901. Hermán Ottó, “ERDŐ MEZŐ MADARAI” című 400 oldalas  fantasztikus nagy madár  gyűjteményében, fényképekkel illusztrálva minden létező madár megtalálható. 
“Csak a tudatlan és gonosz ember bánthatja és írhatja ok nélkül a madarakat”.
“A MADÁR MINT GYÖNYÖRŰSÉG:”
“Megenyhült a lég, vidul a határ
S te újra itt vagy, jó gólyamadár”!
Közmondások:
– Senkinek sem röpül a szájába a sült galamb –
 Holló hollónak nem vájja ki a szemét –
– Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka –
– Csereg a szarka, vendég jön –
– Ritka madár a jó asszony –
– A verebek is csiripolnak –
– Kicsit a kicsinek, nagyot a többinek –
Védjük a fákat, erdeinket. Manapság nagyon sok erdő pusztul el. Erdőirtás, illegális fa kitermelés, szándékos erdő gyújtogatás, vihar stb.
Ha a természetben, erdőben sétálgatunk, sokszor hallhassuk a kakukk  hangját: kakukk – kakukk. 
Nemrég jártunk a Datk településen. Egy ház eresze alatt, sok füstifecske fészket figyeltünk meg. Szomorú látványban is volt részünk, gonosz emberek sok fészket levertek. A fotó galériában láthassuk. A legszebb madár fészket a füstifecske építi.
Az álltalunk ismert madarak: gólya, kócsag, füstifecske, galamb, cinege, harkály, kakukk, szarka, gyurgyalag, seregély, veréb, fülesbagoly, sas, héja, holló, csóka, pincsőke, rigó, sirály, vad ruca stb.
Fotó galéria: